Uued tuuled Vääna-Jõesuu rannaalal!

VETELPÄÄSTEJAAM SAAB UUE HINGAMISE

Artikkel: Mari Kukk, Harku Valla Teataja, Harku.ee

Vääna-Jõesuu vetelpäästejaam hakkab alates juunist pakkuma elanikele ja külalistele toitlustamist ning erinevaid veespordi- ja rannateenuseid.

Meelis Härmsi, OÜ Strantum juhataja sõnul on nad algavaks rannahooajaks juba mitmeid koostööpartnereid leidnud, uutele ideedele ollakse aga jätkuvalt avatud.

Aastaid seisnud hoonele plaanib Strantum uue elu sisse puhuda. "Tegemist on ju Eesti kauneima rannaga," sõnas ta. Et vetelpäästejaamast saaks meie valla uus tõmbekeskus, on Härmsi sõnul unistus, mille nimel tööd tehakse. Praeguste plaanide kohaselt avab vetelpäästejaam oma uksed juunikuus.

Konkursi korras on leitud operaator toitlustuspinnale, lisaks hakatakse pakkuma erinevaid veespordi- ja muid rannateenuseid. Härms kinnitab, et seni populaarsed SUP, surf, lohesurf ja muud rannaspordialad jätkavad, tõenäoliselt veel suuremale sihtgrupile ja suuremas mahus. Lepingud on sõlmitud neljaks aastaks.

Vääna jõe suudmes asuv vana nõukogudeaegne hoone on aastaid kütteta seisnud, ülaosas põlenud ja kehvas seisus. "Praeguseks on pind aga juba suures osas koristatud, uuendatud on läbipääsud, paigaldatud lukud, pooleli on veel elektritööd. Investeeringuid hoonesse teeb OÜ Strantum, mida üritame pikaajaliselt katta üürituluga. Oma sisseseadesse ja inventari teevad investeeringuid operaatorid ise," sõnas juhataja.

Küsimusele, kas tööle võetakse ka perenaine/peremees, vastab Härms, et kompleksi haldajaks jääb OÜ Strantum: "Kohapealset tööd korraldavad operaatorid/koostööpartnerid. Selline kontseptsioon ei vaja kohapeal lisainimese värbamist, selleks pole mingit vajadust ega ka töökoormust."

Randa tuleb lounge

Toitlustuspinna rendikonkursil osales kolm pakkujat. "Ka teiste ruumide üürnikud leiti konkursi käigus. Hoonet hakkavad jagama sel hooajal kolm ettevõtet, lisaks kasutab ruume OÜ Strantum rannainventari hoidmiseks ja hooldamiseks," rääkis Härms.

Kohvikut hakkab pidama Tiina Oja ja tema tütar Maria. Plaan on avada 1. juunil rannabaar Jõesuu Lounge. Tiina Oja on pikaajaliste toitlustuskogemustega, viimased 18 aastat on ta töötanud hotellis, kus juhtis baare ja restorane. "Olen hingelt toitlustaja," sõnas ta.

Tütar Marial on kuueaastane toitlustuskogemus ning ta on töötanud ka Hawaiil ja Los Angelese sohvabaarides. "Loome asukohta sobituva hubase ja mõnusa atmosfääriga rannabaari, kus kõik tunneksid end koduselt. Lisame terrassi ja teeme väikese mänguplatsi, et ka kõige nooremad külalised tunneksid end meie juures oodatult," tutvustas Tiina Oja plaane. Alates suvest saab rannabaaris tema sõnul kvaliteetseid jooke, maitsemeeli paitavat toitu ning sõbralikku teenindust. "Soovime korraldada eriüritusi, mil kutsuksime kohale mõne DJ või muu esineja, et pakkuda peale toidu-joogi ka meelelahutust. Samuti oleme valmis korraldama erapidusid ja üritusi ka väljaspool hooaega."

Majutusplaan ja nimekonkurss

Plaanis on hakata pakkuma ka majutusteenust. "Selline plaan on tõepoolest olemas, kuid vajab käivitamiseks investeeringuid," tõdes Härms, "Viie-kuue toaga hostel-tüüpi majutusteenus on täiesti reaalne. Iseasi, kas seda jõuab juba sel aastal, kuid töö selle nimel käib."

Kui kellelgi peaks praegu ettevõtjana tekkima idee, mida jaamas või selle ümbruses ellu viia, tasub mõttest teada anda. "Loomulikult on head ideed alati oodatud, palume lahkesti Strantumiga ühendust võtta e-posti aadressi haldus@strantum.ee kaudu," julgustas Härms. Samuti kutsub ta kõiki vallaelanikke üles kaasa mõtlema, missugune nimi sobiks uuenenud ja paljude võimalustega vetelpäästejaamale kõige paremini. Nimekonkurss kuulutatakse välja lähipäevil, infot leiab Strantumi ja Harku valla kodulehelt.

Hoone kirju ajalugu

Harku valla abivallavanem Vello Viiburgi sõnul anti vetelpäästejaam Harku vallale üle 1999. aastal. Küsimusele, miks anti hoone ja kinnistu valla OÜ Strantum hallata, vastas Viiburg: "Osaühing omab ja haldab paljusid omavalitsusele vajalikke kinnisvaraobjekte ning aastaid on tegelenud ka edukalt Vääna-Jõesuu ranna hooldusega. Hoone on üks osa rannast ning selle juurde kuuluvatest teenustest."

Abivallavanema sõnul on hoonel olnud mitmeid haldajaid ja rentnikke, kes on lubanud selle korda teha, kuid siiani ei ole keegi nendest seda suutnud. "Vetelpäästejaam on olnud mitme erineva MTÜ ja äriühingu kasutuses. Ka Strantum on seal tegutsenud kümmekond aastat tagasi, kuid ebaõnnestunult. Loodame, et seekord läheb paremini," ütles Viiburg. "See, kui hoonele suudetakse leida kasutus ka talveperioodiks, on boonus.

Miks vald pole seda hoonet kahekümne aasta jooksul korda teinud? Vastus on lihtne: see pole olnud esimene prioriteet ja rahalised vahendid on läinud seadustest otseselt tulenevate kohustuste (lasteaia- ja koolikohtade loomine, elanikele vajalike teenuste kättesaadavuse ja turvalisuse tõstmine jpm) täitmiseks."

Popup