Üle pika aja jälle lumine talv – olgem rõõmsad selle üle

 

Talve rõõmud ja ebamugavused

Sajab lund! Ja prognoosi järgi lubab seda veelgi juurde vähemalt nädala jagu.

Lumine talv, eriti kui seda tuleb ette viimastel aegadel aiana harvem, toob kõigile rõõmu nii looduse ilu kui talviste spordi- ja vabaajategevuste harrastamise võimaluse poolest.

Eks pidev ja päevi kestev lumesadu toob endaga kaasa ka mitmeid ebamugavusi. Teed ja tänavad muutuvad raskemini või vägagi raskesti läbipääsetavaks ning lund tuleb lükata nii teehooldusmasinatel kui käsitsi kühveldades vahel isegi mitu korda päevas.

Foto: Kaupo Kalda 
Lumine ja tuledesäras Tabasalu alevik

Teedehoolduse meeskond teeb juba mitmeid nädalaid ennastsalgavat tööd, et ennekõike prioriteetsed teed ja tänavad läbitavad hoida ning sealt edasi püütakse esimesel võimalusel jõuda ka vähema tähtsusega teedele ja tänavatele.

Mis muud, kui tuletame endale taas meelde, et lumerohkete talveolude korral tuleb meil varuda aega, et jõuda õigeaegselt punktist A punkti B ning veidike kannatust, kui soovitud hetkeks ei ole ukse või värava esine lumest puhtaks lükatud. Samas võib lüüa ka ise või koos naabritega käed külge ja haarata labidas ning kas või treeningu eesmärgil lükata enda või ka naabri(te) käigutee või parkimiskoht lumest puhtaks. Seda kõike võib teha rõõmu ja naudinguga. Hea on kuulda, et on väga palju neid positiivseid inimesi, kes võtavadki nii talverõõme kui ebamugavusi sh lumelükkamist teraapia või treeninguna.

Suusasõpradele suusarajad

Hooldamist ei vaja vaid teed, tänavad ja parklad. Ka suusarajad on oma olemuselt vägagi nõudlikud hoolduse osas. Piisab sulailmast või suuremast lumesajust, kui rajameistril taas tööd kuhjaga. Lume saabudes, mil metsaalustes polnud kohati veel piisavalt lundki, sai koheselt alustatud suusaradade põhjade tegemisega. Paraku niipea, kui esimesed rajad olid just äsja valmis saanud, tegid sulailmad need kohe maatasa. Mis seal siis ikka, tuli uue lume tulekuga jälle otsast alustada. Tore on aga see, et tänaseks on suusarajad juba nädalajagu taas sisse lükatud ning rajameister radu ka jätkuvalt hooldamas käinud. Ega muud, kui: „kõik suusasõbrad – nautige talve, loodust ja libedat suuska!“

Info suusaradade kohta leiad siit: Suusarajad Harku vallas

Tabasalu looduspark

Rannamõisa küla

Muraste küla

Vääna-Jõesuu küla

Vääna küla

Kumna küla

Harkujärve küla

Alasniidu küla

Popup