Tähelepanu - homsed teeolud võivad olla väga libedad!

 
Riigi Ilmateenistuse andmetel lubab ilmapronoos homme keskpäevaks jäävihma, mille tõttu võivad meie teeolud muutuda väga libedaks, võimalusel tuleks väljas liikumist vältida. ilmateenistuse andmetel jätkub libeduseoht ka laupäeval ja pühapäeval.

Strantumi teehoolduse meeskond on peale suurt lumesadu nädala jooksul teostanud kahe teehöövliga teepõhjade puhastamist. Töö jätkub ka reedel. Lisaks on väiksema kategooriaga teedel tehtud täiendavat lumetõrjet ning nähtamatust piiravad lumevallid on kopplaaduritega teisaldatud.

Libedusetõrje eeltöö – teepõhjade puhastamine on homseks suures plaanis tehtud. Samuti on teostatud libedustõrjet graniitsõelmetega.

Libedus tekib peamiselt sellest, et teepinnad on veel suurtes miinuskraadides ning kui hakkab sadama vihma, tekib kõikjale teedele väga libe jääkiht. Jäävihma puhul ei ole paraku teedele puistatud graniitsõelmetest suurt abi, kuna vihma tõttu tekib sellele jääkiht Seetõttu  teostatakse valla suurema liikluskoormusega teedel suure soolapuisturiga ka ennetavat soolamist. Lisaks on väljas kaks teehöövlit ning kaks traktorit ja kaks maasturit on valmis täiendavalt puistama teedele graniitsõelmeid. 

Jalakäijtel tuleb arvestada asjaoluga, et libedusetõrje kõnniteedel võtab aega ja tuleb olla valmis väga libedateks kõnniteedeks. Samuti tuleb arvestada sellega, et AÜ teedel võtab libedusetõrje ja tee karestamine aega.

Infot ohtlikest ja väga libedatest kohtadest ootame meiliaadressile:
teehooldus@strantum.ee või telefonile + 372 5886 6881

Popup