Harku valla esimene discgolfi rada ootab mängijaid

Valla esimene kettagolfirada Muraste paemurrus on valmis saanud, 23. septembril kell 12.00 on mängijad oodatud seda järele proovima ning huvilised mänguga tutvuma.

Alasniidu Seltsi discgolfi entusiastid koostöös Harku valla ja OÜga Strantum korrastasid 11 korviga harjutusraja tegemiseks vajaliku piirkonna ning puhastasid rajaaluse maa võsast; rajale paigaldati kunstmurumatid, korvid ja korvide alused, samuti infoviidad. Tarvikute ja vahendite soetamist ning paigaldust finantseeris Harku vald.

23. septembril kell 12.00 avatakse rada kõigile mänguhuvilistele vabaks ja vastutustundlikuks kasutamiseks. Kel aga kettagolfiga varasem kogemus puudub, siis raja avamisel on kohal ka asjatundjad, kes jagavad õpetust; samuti on kohapealt võimalik soetada discgolfi varustust.

Pikisilmi oodatud lisarada
Discgolfi raja projekti eestvedaja, Harku vallamajanduse spetsialist Mihkel Jürisson teab aktiivse kettagolfi mängijana, et üha populaarsust koguva spordiala harjutusväljakuid oodatakse Tallinna lähiümbruses pikisilmi juurde. Valminud paeplatsi parki rajati sealseid looduslikke võimalusi arvestades esialgu 11 korviga harjutusrada, mida on aegamööda võimalik ka laiendama hakata; standardse võistlusraja pikkus on 18 korvi. „Eestis on täna üle 100 discgolfi pargi, millest paljudes on sageli vaid 5–9 korviga harjutusrajad," tõi Jürisson võrdluseks. Oma 11 korviga peaks Muraste kettagolfirada pakkuma mänguentusiastidele piisavalt võimalusi.


Pildi auto: Mihkel Jürisson

Mängulised tervisekilomeetrid
Discgolf on oma olemuselt ja etiketilt sarnane tavalise golfiga, sobides samas erinevas vanuses ja füüsilises vormis inimestele. „Korvide vahel liikudes kogunevad tervisekilomeetrid, mida läbitakse ükskõik millise ilmaga heameelega," tõi Jürisson välja mängu eelised neile, kellele kõndimine või jooksmine tavaliselt pinget ei paku. Mängu baasvarustuse saab tema sõnul kätte kuni 50 euro eest, värskes õhus radadel liikumine on aga puhta muidu. Lisaks ei olevat sõbralikumat ja abivalmimat seltskonda kui discgolfimängijad – nende jaoks on auasi mängu koodeksit järgida ning ka maailmaklassi mängijad pakuvad vähem kogenud mängijatele rajal lahkelt abi ja annavad nõu. Mängu koodeksis on kolm reeglit, mis hakkavad kehtima ka Muraste harjutusväljakul: mängi targalt, austa rada ja esinda sporti.

Popup